Застосування різних матеріалів дозволяють використати сходи як елемент будь-якого приміщення в будь-якому стилі. Для виготовлення сходів можуть використовувати різні породи дерева, метал, різні типи скла, пластик, натуральний камінь, керамічні вироби і т. п..

 

Деревяні сходи

Дерево для виготовлення сходів повинно бути якісним, ретельно відібраним, висушеним сучасними методами промислової сушки. Правильна сушка дерева – єдина і основна гарантія того, що сходи не поведе при експлуатації. Використовуються м’які породи дерева (сосна, ялина), напівтверді (береза) і тверді (дуб, бук, кедр, клен, ясень).

В несучих конструкціях неможна використовувати різні породи дерева, маючи неоднакові коефіцієнти розширення волокон при зміні вологості. Накладні елементи облицювання з різних порід дерева повністю можливі.

На сьогоднішній день широко використовується не тільки масивне дерево, але і клеєне з декількох слоїв. Воно застосовується для виготовлення косоурів, сходинок і перил.

 

Металеві сходи

Металеві сходи завдяки новітнім технологіям можуть бути не тільки зручні, міцні і функціональні конструкції, але і естетично довершені, достойні бути використані в будь-якому сучасному інтер’єрі .

Металеві деталі можуть бути фарбовані або оцинковані, ковані, глянцеві чи матові, хромовані чи позолочені.

В роботі над металевими сходами використовуються передові технології, наприклад, спеціальне полірування нержавіючої сталі, яка надає металу неповторну глибину і м’який відблиск. Також порошкове напилення під «мармур», технологія штучного старіння металу, яка дозволяє перетворити сучасні вироби на антикваріат.

Попри використання металу для самих сходів, його широко використовують для виготовлення несучих елементів сходів, наприклад косоурів, до яких можуть кріпитися сходинки із різних матеріалів.

 

Кераміка

Керамічна плитка – прекрасний матеріал для облицювання сходів. Плитка для сходів виготовляється зі спеціальними проти слизькими елементами, завдяки яких підйом і спуск по сходах стає безпечним.

Сходинки можуть виготовлятися у вигляді плитки, на якій зроблені пропили або нанесені проти ковзкі  доріжки. Використовуються полоси, нанесені методом напилення і  схожі на дрібнозернисту шкурку. Випускають також керамічні сходинки з фігурними карнизами. Вони бувають як цілі, так і збірні (карниз являє собою окремий елемент). Для облицювання зовнішніх сходів, а також сходів по яких буде ходити багато людей, краще використовувати плитку із керамічного граніту. Не потрібно забувати про такий важливий елемент, як плінтус для сходів. Якщо у всіх приміщеннях вздовж стін укладений плінтус, то необхідно його використати і на сходах.

 

 Сходинки із скла і прозорого пластику

Сходи із сходинками із скла або прозорого пластику з успіхом використовуються в басейні чи в домі, в інтер’єрах в стилі «модерн». Для цього використовуються різні види скла: багатошарові, сатинове; прозорий пластик – плексіглаз або гексан.

 

Сходинки із каменю

Камінь для сходинок можна використовувати тільки добутий в кар’єрі не методом зриву, а за допомогою висвердлювання блоків, а потім нарізаний, бо інакше виникнувши від зриву тріщини обов’язково себе проявлять під час експлуатації. Мармур використовують тільки всередині приміщення, а граніти також і на вулиці.

Існує спеціальна технологія, по якій для міцності кам’яні сходинки армують – в них вставляють металеві прути.

Необхідно пам’ятати, що камінь досить слизький матеріал, тому якщо в домі живуть діти або літні люди, то краще закріпити на сходинках спеціальні проти ковзкі килимки.